Vyhľadávanie zájazdov
Alpský okruh a Bodamské jazero - Švajčiarsko

Alpský okruh a Bodamské jazero

Švajčiarsko

Alpský okruh a Bodamské jazero, HotelAlpský okruh a Bodamské jazero

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Popis
Rýchly popis:
Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Innsbruck - Schaffhausen - Mainau - Meersburg - Friedrichschafen - St. Gallen - Vaduz - Bolzano - Cortina d´AmpezzoDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, cisársky palác, návšteva jedinečného múzea Swarowski a neďalekého renesančného zámku Ambras. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktorý je najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Pokračovanie na kvetinový ostrov Mainau s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do mesta Friedrichschafen, univerzitného mesta presláveného najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi, ktorý v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami, odchod do švajčiarskeho St. Gallenu, prehliadka historického centra so slávnou barokovou katedrálou, ktorá patrí do zoznamu UNESCO, po prehliadke pokračovanie do hlavného mesta Lichtenštajnského kniežatstva – Vaduz. Prehliadka starého mesta pod kniežacím zámkom týčiacim sa na skale. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, príchod do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, v ktorom je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol pred dvomi desaťročiami objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, kde je možnosť vyviezť sa lanovkou na Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 6 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.