Vyhľadávanie zájazdov
Mikronézia - Mikronézia

Mikronézia

Mikronézia

,Mikronézia

Počet termínov:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

letecky Viedeň

Počasie:Skutočná cesta, kde budeme vidieť viac vody ako pevniny. Tichý oceán skrýva tisícky malých rajských ostrovov, o ktorých nevieme takmer nič. Aspoň malý zlomok navštívime na tejto fantastickej ceste Mikronéziou a budete si môcť zapísať ďalšie navštívené krajiny.
Program
Deň 1. – Odlet z Viedne. Dlhý, ale kvalitný let (máme
business class za výnimočnú cenu).
Deň 2. – Prílet do TAIPEI v perfektnej forme o šiestej hodine ráno. Kvalitná celoDeňná prehliadka hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Mauzóleum vodcu Kuomintangu Čankajšeka, najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej dominuje vyše pol kilometrová veža Taipei 101. Zážitok z najrýchlejšieho výťahu sveta (60 km/h), vyhliadka na mesto z 89. poschodia. Obed v Michelinovskej reštaurácii, kde sa na obed bežne čaká 2 hodiny – my však máme miesta objednané a čakať nebudeme. Veľký gurmánsky zážitok. Prechádzka večerným mestom. Vysvietený preziDeňtský palác a býčí penis či žabacie vajíčka na večerných trhoch. Ochutnáte? Ubytovanie v luxusnom hoteli Sheraton Tai-pei.
Deň 3. – Luxusné raňajky, dopoludnia voľno na individuálne prechádzky Taipeiom či meditáciu v taoistickom chráme, ktorý je oproti hotelu. Viete, že práve z Taiwanu sa vybrali kedysi prví ľudia osídľovať Mikronéziu? A my ako jedni z prvých Slovákov ideme po ich stopách.Palau. Alii – vitajte. Transfer do Palau Royal Resort 5*.
Deň 4. – PALAU je samostatná mladučká
republika (od r. 1994) zložená zo 16 spolkových
štátov. Má iba 22000 obyvateľov no má Rock
Islands (UNESCO) a tam jazierko,kde sa dá
potápať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia.
Vybláznime sa.
Deň 5. – Ukážeme si pikošky, ktoré vidí
málokto: japonský tank z druhej svetovej vojny,
porozprávame si legendu o chlebovníku, z ktorého
vyskakovali ryby, a navštívime aj väzenie,
kde je väčšina väzňov rodinne spriahnutá s preziDeňtom.
Nakoniec sa posilníme v krčme, ktorá
patrí kráľovi Ibedul Gibbonsovi. A samozrejme
užijeme si úžasné more a bielučkú pieskovú
pláž. Nakúpime krémy z piesku Mliečnej dráhy,
ochutnáme lokálne pivko Červený kohút, čerstvé
grilované ryby a prekvapujúco dobré suši, pošleme
exotické pohľadnice a v noci smerujeme
na letisko.
Deň 6. – GUAM: rozvinuté letovisko so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Hneď ráno vyrážame na poldňový okruh ostrovom. Po 2. svetovej vojne tu žil zakopaný v bunkri japonský vojak až do roku 1974. Nevedel, že už 28 rokov je po vojne. No podľa nás v CK sa mu len páčilo na ostrove, ktorý je najbližšie k Mariánskej priekope (svetový Antieverest-10924m). Brunch v Jeffovej pirátskej reštaurácii na vzdialenom juhovýchode ostrova, silný slaný príboj, aký môžete zažiť iba pri Tichom oceáne. Tu na neturistickom juhu hľadáme pôvodnú kultúru Chamoro. Následne luxusná zátoka Tuamon s najkrajšou plážou ostrova, kde sa nachádza aj náš hotel Hilton Guam Resort. Večer prechádzka po vysvietenej ulici preplnenej značkami ako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. Je steak ktorý ochutnáte na večeru, tým najlepším vo vašom živote? Z Marianských ostrovov prelietame na Karolíny. Medzipristátie na ostrove Chuuk, kde vieme od kapitána vyžiadať povolenie vystúpiť a následný prelet na Pohnpei.
Deň 7. – Pristávame v POHNPEI, na najväčšom a najhornatejšom ostrove Spolkového štáte federatívneho štátu MIKRONÉZIA. Úplne iný svet! Pozor na hlavu, padajú kokosy! Máme 3 plné dni na objavovanie jedného z najexotickejších miest, aké ste kedy navštívili. Prenajatou dopravou iba pre nás vyrážame na opačný koniec ostrova a následne loďou na ostrov Tenwen k úžasnému Nan Madol.
Deň 8. – Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takéto prezývky charakterizujú pamiatku, ktorá Vám vyrazí dych. Postavili ho Gréci pred 2300 rokmi? Alebo dvaja bratia, zakladatelia dynastie Saudeleur, ktorá odtiaľto vládla 500 rokov? Na Tahiti nič takéto nenájdete. Archeológovia hovoria, že viactonové kamene prepravovali z ostrova, ktorý je hodinu letu. Vtedy však lietadlá nemali... Budete sa cítiť ako objavitelia. Žiadne zátarasy, žiadni iní turisti, iba Vy a nedozerný oceán. Ubytovanie je tu jednoduché, aj keď opäť najlepšie v celom štáte.
Deň 9. – Výstup na hornatý ostrov Sokeh s pohnutou históriou. Malé domorodé domčeky, bujná príroda. Mango, kokosové palmy, taro, jackfruit, noni (weipwul), puhala, chlebovník a hustá džungľa jedného z najkrajších tropických ostrovov sveta. Všetci si zaplávame pod vodopádom na opačnej strane ostrova. Zažijeme prípravu magického nápoja sakau, ktorý opäť všetci ochutnáme. Ide o nápoj, ktorý nám ochromí telo, ale myseľ budeme mať čistú a jasnú. Navštívime hlavné mesto Palikir, kde nebýva ani jeDeň obyvateľ a odkiaľ sa vládne štátu (FSM) na ploche 3000 km2. Ako vyzerá parlament bývalých ľudožrútov a jeDeň z posledných matriarchátov sveta? Čas na unikátne potápanie či rybačku. Podarí sa nám chytiť mečúna či “iba” wahoo ako minulý rok?
Deň 10. – Ďalší vyhliadkový let. Pristaneme v štáte Kosrae a následne preletíme na superexotické MARSHALLOVÉ OSTROVY. Vyše tisíc koralových ostrovov sa delí na skupiny Ralik a Ratak a my pristaneme na oboch. Veľký zážitok a nádherné fotografie z lietadla. Opäť totálne iné ostrovy, než aké sme videli doteraz. Najvyšší vrch tu má 3 metre, skoro žiadna pevnina. Autami prejdeme po jedinej asfaltke hlavného mesta okolo všetkých oficiálnych inštitúcii Majuro.
Deň 11. – Prenajatou jachtou vyrážame okolo ostrovčekov a vštýle Robinsona Crusoe hľadáme ten najkrajší ostrov sveta. Ponoríme sa za vrakom lietadla na dno pokojnej lagúny. Väčšina z Vás to dokáže.
Deň 12. – Prejeme sa kokosových orechov a budeme sa opaľovať na pláži, kde budeme iba my. Dokonca celý tento tropický ostrovček je iba náš. Exkluzívny zážitok. Ubytovanie opäť v najlepšom hoteli ostrova.
Deň 13. – Odlet, prelet časovej hranice a prílet na HAVAJ v ten istý deň ráno, transfer do hotela Hilton v Honolulu, ktoré je najjužnejším hlavným mestom 50. štátu USA. Najbližšie 4 noci strávime buď na pláži alebo sa môžete zúčastniť fakultatívneho okruhu Havajskými ostrovmi.
Deň 14. – Relax na Oahu alebo fakultatívne
pokračovanie v dobrodružstve na troch
najväčších ostrovoch Havaja. Aj tu je každý
ostrov úplne iný. Prelet na najväčší ostrov
známy najkrajšou prírodou, na BIG ISLAND. Tu
chceme v priebehu jedného dňa vidieť sneh aj
oheň. Autami vyrazíme na najvyšší vrch sveta
Mauna Kea. Odlet na ďalší ostrov. MAUI: druhý
najväčší ostrov Havaja je známy najkrajšími
plážami a považovaný za najluxusnejší ostrov
súostrovia. OAHU: pristávame kúsok od Pearl
Harbour, ktorý navštívime. Posledné nákupy
darčekov v najväčšom nákupnom centre sveta
pod otvoreným nebom.
Deň 15. – Pokračovanie v relaxe,alebo v poznávaní Havaja. MAUI: druhý najväčší ostrov Havaja je známy najkrajšími plážami a považovaný za najluxusnejší ostrov súostrovia. Každoročne práve tu vidieť veľryby. Aj veľryby chodia na dovolenku na Maui. Najkrajšie pláže USA, čistučké more plné korytnačiek, hotel priamo na pláži. Oddych, alebo skúsite let vrtuľníkom či havajskú lávovú masáž?
Deň 16. – Relax, alebo záver nášho poznávacieho okruhu Havajom.OAHU: pristávame kúsok od Pearl Harbour, ktorý navštívime. Japonské torpedo Kaiten pilotované samovražedným kamikadze, americká ponorka, pietne miesto japonského útoku. Okolo školy, kde študoval Barack Obama, na vyhliadku nad Honolulu a pod nami svetoznáma pláž Waikiki v celej šírke až po Diamond Head. Krížom cez celé mesto, čínsku štvrť, až na miesto najlepších surferských pláží pod sopkou. Ubytovanie v Hilton Hawaiian Village priamo na pláži Waikiki. Posledné nákupy darčekov v najväčšom nákupnom centre sveta pod otvoreným nebom. Večera v reštaurácii Buba Gump známej z filmu Forrest Gump.
Deň 17. – Odlet domov.
Deň 18. – Prílet.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.